Domowe parownice Karcher - wprowadzenie serii EasyFix.

Parownice Karcher w telegraficznym skrócie

Skoro trafiliście Państwo na tę stronę, to zakładam że wiecie jakie zalety cechują urządzenia do sprzątania z użyciem pary, ale jeśli jest inaczej, to już śpieszę wytłumaczyć o co chodzi. Domowe parownice Karcher są obecne ma polskim rynku od wielu lat i zyskały sobie szerokie grono zwolenników. Są też tacy, którzy nie są przekonani do możliwości urządzeń parowych. Przyjrzyjmy się w takim razie bliżej, co parownice potrafią.

Parownica Karcher SC 5 z nową dyszą podłogową EasyFix.

Jakie są więc zalety?
 • ekologiczne czyszczenie wszystkich powierzchni odpornych na wilgoć i temperaturę
 • łatwe czyszczenie miejsc trudno dostępnych
 • dezynfekcja czyszczonych powierzchni
 • nie potrzeba detergentów
 • zużywamy bardzo niewielkie ilości wody
 • łatwe przechowywanie
 • niskie koszty eksploatacji
 • uniwersalność (jedno urządzenie = bardzo wiele zastosowań)
A jeśli chodzi o wady parownic?
 • stosunkowo wysokie koszty zakupu w porównaniu z tradycyjnymi mopami
 • konieczność regularnego odkamieniania
 • przygotowanie do użycia zajmuje więcej czasu niż przygotowanie tradycyjnego mopa
 • brak możliwości użycia na drewnianych podłogach olejowanych i woskowanych

Podsumowanie I

Słowem podsumowania pierwszej części wpisu. Parownice Karcher są fabrycznie wyposażane w końcówki do podłóg, do blatów i innych mniejszych powierzchni oraz końcówkę punktową do fug i zakamarków. Nie ma konieczności doposażania urządzenia w dodatkowe akcesoria - fabryczny zestaw pozwoli wyczyścić wszystkie powierzchnie poza oknami. Do mycia okien trzeba zaopatrzyć się w dodatkową dedykowaną końcówkę i najlepiej dodatkowe ściereczki do dyszy ręcznej.

Dysza do mycia okien do wszystkich modeli parownic serii SC i ściereczki do wstępnego zebrania zalegającego na oknie kurzu.
Właściwości pary o temperaturze ponad 90 stopni powodują, że z łatwością usuniemy nawet stary, zaschnięty brud, a czyszczona powierzchnia zostanie wolna od bakterii i roztoczy. Może trudno w to uwierzyć, ale takie właśnie efekty uzyskamy oszczędzając pieniądze na środkach chemicznych i małym zużyciu wody - do umycia około 80 m2 potrzebny jest tylko 1 litr wody.

Czyszczenie parowe z powodzeniem sprawdzi się w każdej kuchni. Para bez trudu poradzi sobie z zaschniętymi plamami i osadami z tłuszczu.
Po skończonej pracy parownicy nie trzeba płukać, czy czyścić. Brudną ścierkę wrzucamy do pralki, a niewielkie urządzenie chowamy od szafki. Warto zwrócić uwagę, że jednym urządzeniem możemy sprzątnąć całą łazienkę, większość powierzchni kuchennych, praktycznie wszystkie podłogi twarde, a także wyszorować fugi i wymyć brud z np. dodatkowych odpływów w zlewach i umywalkach. Dużo zastosowań jak na jedno urządzenie.

Za pomocą parownicy zdezynfekujemy przestrzeń wokół toalety, a także domyjemy osad z mydła i kamienia.
Sprawiedliwie trzeba również zauważyć, że tradycyjnego mopa z wiaderkiem można kupić za około 70 - 100 zł, a najtańsza parownica Karcher to wydatek ponad 300 zł. Zwykły mop nie będzie wymagał okresowego zabiegu odkamieniania, a jego przygotowanie do pracy to po prostu napełnienie wiadra wodą, więc pewnie będzie nieco szybciej, niż nawet w przypadku najszybszej parownicy Karcher SC 3. Są to niewątpliwe zalety, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że mopa i wiadro na koniec trzeba wypłukać, że mopem zmyjemy tylko i wyłącznie podłogę i że tradycyjny mop jest trudny do przechowywania, to zalety parownic powinny wziąć górę. Podobny wynik rozważań można  osiągnąć analizując wydatki na środki chemiczne potrzebne do tradycyjnego mopa i zużycie wody. Nie są to może kwoty, które od razu zrujnują domowy budżet, ale jeśli spojrzymy na to w perspektywie kilku lat, wynik może się okazać zaskakujący.

Tradycyjny mop z uwagi na długi kij jest trudny do przechowywania i raczej mało estetyczny. 
Wysoka temperatura jakę oferują parownice serii SC nie nadaje się do mycia podłóg drewnianych pokrywanych olejem lub woskiem i o tym też trzeba pamiętać. Mimo to parownice to bardzo uniwersalne urządzenia i to stanowi o ich rosnącej popularności.

Parownicami Karcher zmyjemy prawie wszystkie twarde podłogi kamienne i drewniane, za wyjątkiem drewnianych podłóg woskowanych i olejowanych.

EasyFix - co nowego?

Nowa dysza podłogowa do parownic serii Karcher SC EasyFix z mocowaniem ściereczki za pomocą rzepa.

Fakt, że nowa linia parownic o oznaczeniu EasyFix nie wprowadza żadnych zmian w konstrukcji samych urządzeń może niektórych rozczarować, ale właśnie tak jest. Pod nazwą EasyFix kryją się nowe, ulepszone dysze podłogowe, w których zastosowano jeden, taki sam dla wszystkich modeli system mocowania ścierki do dużych powierzchni. Razem z wprowadzeniem nowej linii EasyFix, Karcher zdecydował się odświeżyć także gamę akcesoriów opcjonalnych. Zmiany trzeba określić jako kosmetyczne, ponieważ dotyczą one tylko kolorów wybranych końcówek.

Do tej pory w opcjonalnych szczoteczkach i końcówkach dominował kolor czerwony, razem z EasyFix wprowadzony został kolor żółty, dobrze zanany użytkownikom urządzeń Karcher.
Wracając do dyszy podłogowej. Do tej pory parownice Karcher oferowane były z różnymi modelami dysz podłogowych, do których pasowały różne modele ściereczek. Trudno było jednoznacznie ocenić, który model dyszy był lepszy - były po prostu różne. Obecnie problem znika, wszystkie modele EasyFix będą oferowane z taką samą dyszą podłogową. Do wszystkich będzie też pasował jeden rodzaj ścierki mocowany rzepem. Rozwiązanie z rzepem zamiast plastikowych zatrzasków pozwoli na zdjęcie brudnej ścierki z dyszy i założenie świeżej bez dotykania jej rękoma, co do tej pory było niemożliwe.
Wystarczy nadepnąć na zaznaczony na czerwono język i pociągnąć dyszę do góry. Brudna ścierka zostaje na podłodze, a my możemy dalej pracować mocując rzepem przygotowaną wcześniej nową, czystą ściereczką.


NOWOŚĆ! Odświeżanie dywanów dzięki systemowi EasyFix

Nakładka do odświeżania dywanów za pomocą parownic Karcher SC.

Największą nowością i odpowiedzią na oczekiwania klientów jest wprowadzenie możliwości odświeżania dywanów i wykładzin tekstylnych za pomocą parownicy. Stało  się to możliwe dzięki wprowadzeniu do sprzedaży specjalnej nakładki, która zapewnia utrzymanie ścierki we właściwym miejscu, jednocześnie zapewniając łatwe przesuwanie dyszy parowej po powierzchni dywanu. Zabieg odświeżenia za pomocą parownicy nie będzie tak skuteczny jak dogłębne wypranie wykładziny metodą ekstrakcji, ale z pewnością pozwoli usunąć bakterie i roztocza i przywróci jej kolor bliższy pierwotnemu.

Dysza Karcher EasyFix z nakładką do odświeżania dywanów i wykładzin.

Podsumowanie II


Wprowadzenie systemu EasyFix nie jest całkowitą rewolucją, nie rozszerza też diametralnie palety zastosowań urządzeń parowych Karcher. Podczas zakupów warto jednak zwrócić uwagę, jaki dokładnie model urządzenia i z jakiem zestawem osprzętu jest oferowany przez konkretnego sprzedawcę, pozwoli to uniknąć ewentualnych rozczarowań już po dokonaniu transakcji. Należy się również spodziewać, że modele parownic wyposażonych w starszy osprzęt, będą w najbliższym czasie oferowane w atrakcyjniejszych cenach, w porównaniu do nowych modeli oznaczanych EasyFix. 

Parownice Karcher w niskich cenach i od ręki znajdziecie zawsze TUTAJ. Polecam!Fot. www.kaercher.com.pl, pierwotne pochodzenie i autor zdjęć nieznane

Komentarze

Najchętniej czytane:

Czy warto kupić parownicę Karcher SC 2?

Taka sama, a jednak inna. Czyli co wyróżnia parownicę Karcher SC 3.