Odkurzacz Karcher VC 5 - mały, a dużo może.

Karcher VC 5 - inne spojrzenie na odkurzanie.


Zdecydowana większość odkurzaczy, workowych i bezworkowych dostępnych w sklepach jest tradycyjnej budowy, czyli składają się ze sztywnej rury ze ssawką, połączonej giętkim wężem z samym odkurzaczem. Taka konstrukcja sprawdza się od dziesięcioleci, ale ma też swoje ograniczenia. Mam na myśli głównie gabaryty, które wpływają na trudność przechowywania i przenoszenia sprzętu z miejsca na miejsce. Warto pamiętać również, że takim tradycyjnym odkurzaczem trudno poodkurzać schody w piętrowym domu i niewygodnie go po tych schodach nosić.

Fot. Materiały prasowe


Kilka lat temu za pośrednictwem firmy Electrolux spopularyzowały się odkurzacze bateryjne pionowej konstrukcji. Obecnie ma je w ofercie większość producentów odkurzaczy. Do zalet pionowych odkurzaczy bateryjnych należy zaliczyć z pewnością dużą mobilność, ale z drugiej strony, trzeba mieć na uwadze fakt, że z zasilania bateryjnego trudno uzyskać dobrą moc ssania i rozsądny czas pracy jednocześnie. Częściowym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie obracającej się szczotki, która raczej zamiata zamiast odkurzać. Obrotowa szczotka sprawdzi się na płaskiej podłodze, ale niestey nie będzie w stanie dotrzeć pod meble i w inne zakamarki . Efekt jest taki, że w dalszym ciągu jesteśmy zmuszeni posiadać drugi, tradycyjny odkurzacz.

Czy da się zatem połączyć zalety tradycyjnego odkurzacza z niewielkimi rozmiarami, dużą mobilnością i dobrą siłą ssącą? Odpowiedź brzmi: TAK, DA SIĘ!

Obecna na polskim rynku od 25 lat firma Karcher zaproponowała innowacyjne podejście do odkurzania. Niemieckim inżynierom udało się stworzyć odkurzacz: mały, łatwy do przechowywania, cichy, z dużą siłą ssania, a przy okazji bezworkowy i w dodatku z filtrem HEPA. Mam przyjemność przedstawić Państwu odkurzacz Karcher VC 5.

Karcher VC 5 - tylko innowacje.


Nowatorskie podejście do projektu odkurzacza pozwoliło zachować wszystkie cechy korzystne dla użytkownika, nie ujmując nic z funkcjonalności. Przede wszystkim w odkurzaczu VC 5 wyeliminowano giętki wąż łączący ssawkę z korpusem urządzenia, dzięki czemu urządzenie stało się dużo bardziej poręczne. W zamian wprowadzono teleskopową rurę, którą w pozycji do przechowywania, można  w całości schować w odkurzaczu. Po schowaniu rury, urządzenie ma zaledwie 62 cm wysokości, natomiast maksymalna długość odkurzacza gotowego do pracy, to nieco ponad 120 cm. Zastosowanie takich rozwiązań pozwoli zaoszczędzić miejsce kiedy odkurzacza nie używamy, a jednocześnie każdy użytkownik, niezależnie od wzrostu dostosuje długość rury do swoich potrzeb. Warto także nadmienić, że Karcher VC 5, dzięki swojej nietypowej budowie doskonale sprawdzi się podczas odkurzania wszystkich rodzajów schodów.


Karcher VC 5 nie wymaga zastosowania worków filtracyjnych. Został wyposażony w pojemnik na zabrudzenia, a producent podaje, że do zapełnienia pojemnika można odkurzyć do 150 m2. Ważniejszy jest jednak fakt, że w tak małych rozmiarach, firmie Karcher udało się zastosować system filtrów o skuteczności filtracji 99,98%. Za tak wysokie parametry odpowiada zmywalny filtr główny i umieszczony na końcu obiegu filtr HEPA. Dlaczego to takie istotne możecie sprawdzić TUTAJ.Na koniec dodajmy jeszcze, że odkurzacz VC 5 pobiera jedynie 500 W energii, co plasuje go w klasie energetycznej A+, jednocześnie zapewniając bardzo dobrą moc ssania, którą możemy regulować. W standardowym wyposażeniu znajdziemy wygodną ssawkę z przełącznikiem między podłogami twardymi i dywanami, która z łatwością wsunie się pod meble i dotrze do innych miejsc trudno dostępnych. VC 5 nie został wyposażony w zwijacz kabla elektrycznego, kabel można jednak wygodnie nawinąć na wysuwane haczyki wbudowane w korpus odkurzacza,  a długość kabla 7,5 metra powinna zapewnić wystarczający zasięg odkurzania bez szukania bliższego gniazdka elektrycznego .
Jeżeli nie macie możliwości obejrzeć i kupić go w pobliskim sklepie stacjonarnym, zapraszamy na zakupy w internecie - KARCHER VC 5.


Fot. www.kaercher.com.pl, pierwotne pochodzenie i autor zdjęć nieznane


Komentarze

Najchętniej czytane:

Czy warto kupić parownicę Karcher SC 2?

Taka sama, a jednak inna. Czyli co wyróżnia parownicę Karcher SC 3.