MYJKA KARCHER K 4.25 ANNIVERSARY - KOLEJNA ODSŁONA JUBILEUSZU 25 LAT KARCHER POLSKA

K 4.25 Anniversary - czyli co ciekawego można ukryć pod obudową myjki serii Karcher K 4 z okazji kolejnego już jubileuszu Karcher Polska?

K 4.25 Anniversary to kolejna z maszyn skierowanych tylko na rynek polski, w związku z jubileuszem ćwierćwiecza Karcher Polska. Sama nazwa mówi nam, że mamy przed sobą myjkę serii Karcher K 4, a drugi człon informuje o 25 rocznicy obecności przedstawiciela Karcher w Polsce.  Podobnie jak w innych przypadkach produktów jubileuszowych, maszyna została wyposażona lepiej niż inne, podobne w tej samej klasie, a jednocześnie jest oferowana w atrakcyjnej cienie - czyli poniżej tysiąca złotych. Najważniejsze jednak, że maszyna serii K 4 dostała metalową pompę, rodem z myjek ciśnieniowych serii K 5 - ale o tym za chwilę.


Wprowadzenie myjki K 4.25 Anniversary jest nawiązaniem do maszyn K 4.650 Jubilee i K 5.55 Jubilee, które cieszyły się niegdyś ogromną popularnością i były sprzedawane z okazji wcześniejszych rocznic Karcher Polska. K 4.25 generuje ciśnienie identyczne jak inne myjki serii K 4 ( 130 bar ), ma też taki sam maksymalny przepływ wody - 420 l/h. Oczywiście dostępne są maszyny wyższych serii, oferujące lepsze parametry, jednak te powyższe są dość uniwersalne i w zastosowaniach domowych powinny  w zupełności wystarczyć. Oprócz wcześniejszych, warto  również nadmienić, że K 4.25 jest zasilane silnikiem mocy 1800 W chłodzonym wodą, co znacząco wydłuża żywotność całego urządzenia.

W wyposażeniu maszyny znalazły się standardowo: lanca rotacyjna, regulowana lanca Vario Power, sześciometrowy wąż ciśnieniowy, hak na kabel elektryczny, uchwyt na pistolet i zasobnik na butelkę środka myjącego. Wszystko jest spinane za pomocą wygodnych złączy Quick Connect. W edycji promocyjnej znajdziemy również miękką szczotkę do mycia samochodu, pianownicę z zapasem środka chemicznego do mycia pojazdów i uniwersalny środek czyszczący, np. do mebli ogrodowych - wartość akcesoriów dodatkowych to około 150 zł, gdyby kupować je osobno. 

Wróćmy jednak jeszcze na moment do największej zalety - głowicy pompy wykonanej z aluminium. Czysto teoretycznie, choć zgodnie z prawdą można przyjąć, że elementy wykonane z metalu będą zdecydowanie odporniejsze na obciążenia niż te same elementy wykonane z tworzywa kompozytowego. Idąc dalej tym tokiem myślenia, jeśli ta sama głowica wytrzymuje ciśnienie 145 bar w myjkach serii K 5,  a także dużo większy przepływ wody ( 80 l/h), to wydaje się nie być nadużyciem stwierdzenie, że pompa K 4.25 Anniversary powinna być mocnym punktem myjki w ciągu lat eksploatacji. 

Czy K 4.25 odniesie podobny sukces jak jej jubileuszowi poprzednicy? Czas pokaże, ale ma na to wszelkie zadatki. 

K 4.25 Anniversary w skrócie

Dane techniczne:

Ciśnienie (bar/MPa) 20 - maks. 130 / 2 - maks. 13
Wydajność tłoczenia (l/h) maks. 420
Maksymalna temperatura doprowadzanej wody (°C) maks. 40
Zasilanie (V/Hz) 230 / 50
Moc przyłącza (kW) 1,8
Wydajność powierzchniowa (m²/h) 30
Ciężar bez wyposażenia (kg) 10,7
Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm) 285 x 325 x 876

Wyposażenie:

Pistolet wysokociśnieniowy, Przyłącze Quick Connect
Lanca Vario Power
Dysza rotacyjna
Wąż wysokociśnieniowy 6 m
System szybkozłącza Quick Connect
Podawanie środka czyszczącego
Uchwyt do przenoszenia
Silnik chłodzony wodą
Wbudowany filtr wody
Złączka 3/4"
Szczotka miękka do samochodu
Pianownica z zapasem środka chemicznego 1L
Uniwersalny środek myjący 1 L

K 4 Anniversary od ręki i w niskiej cenie można zawsze zakupić TUTAJ

Fot. www.kaercher.com.pl

Komentarze

Najchętniej czytane:

Czy warto kupić parownicę Karcher SC 2?

Taka sama, a jednak inna. Czyli co wyróżnia parownicę Karcher SC 3.