Karcher SC 5 Easyfix - co oferuje topowy model?

SC 5 Easyfix - co do zaoferowania ma najwyższy model parownicy Karcher?

Parownice Karcher i innych producentów są obecne na polskim rynku od dobrych kilku lat i cieszą się ciągle rosnącą popularnością. Jest to wynikiem uniwersalności tych urządzeń, dzięki którym wyczyścimy fugi i trudno dostępne zakamarki, a także blaty, armaturę kuchenną i łazienkową, a na koniec zmyjemy podłogę. Parownice znajdą zastosowanie również podczas czyszczenia wnętrza samochodu i drobnych prac na zewnątrz domu. Ważny jest także aspekt ekologiczny - parownice usuwają 99,99% bakterii - bez potrzeby użycia środków chemicznych. 


Model Karcher SC 5 nie jest nowością, za to od wprowadzenia do sprzedaży pozostaje topowym modelem w ofercie Karcher. Jako najwyższy model w gamie oferuje najlepsze parametry, największą pojemność zbiorników i jako jedyny jest wyposażony w pokrętło do regulacji wilgotności pary. Co zyskuje użytkownik w związku z powyższym? Przede wszystkim komfort użytkowania. Dzięki grzałce o mocy 2200 W, urządzenie jest gotowe do pracy już po trzech minutach od włączenia do prądu, pomimo że posiada zbiorniki o pojemności aż dwóch litrów. Niektóre parownice potrzebują na to samo aż 6,5 minuty. Jedno napełnienie pozwoli posprzątać cały dom bez konieczności uzupełniania wody w trakcie pracy. Tylko w modelu SC 5 ciśnienie pary przekracza 4 bary, gdy u konkurentów oscyluje w granicach 3 - 3,5 bara. Wyższe ciśnienie pary przełoży się na krótszy czas wykonania takiej samej pracy, a my będziemy mieli więcej wolnego czasu.


Jak wyżej wspomniałem tylko w modelu SC 5 mamy wpływ na wilgotność pary podawanej przez urządzenie. Możemy regulować, czy para ma być maksymalnie sucha - przydatne na podłogach drewnianych, czy ma być strumieniem gorącej wody - skuteczniejsze czyszczenie na powierzchniach, gdzie nie przeszkadza nam skraplająca się woda. Wbrew powszechnej opinii, parownicą można z powodzeniem czyścić podłogi drewniane, z wyłączeniem podłóg woskowanych i olejowanych. Podczas mycia paneli, parkietów, deski barlineckiej itp., w przypadku modeli SC 1, SC 2, SC 3, SC 4 zaleca się nałożenie na dyszę parową dodatkowej ściereczki i zachować ostrożność. W modelu SC 5 po prostu ustawiamy pokrętłem suchą parę i myjemy bez obaw o uszkodzenie drewnianej powierzchni w wyniku działania nadmiernej ilości wody.


Obecnie w topowych sklepach internetowych są dostępne wyłącznie modele parownic o oznaczeniu Easyfix, czyli z unowocześnionym systemem mocowania ściereczki podłogowej. Obecnie odbywa się to za pomocą wygodnego rzepa, w odróżnieniu od poprzednich systemów gdzie ściereczki były mocowane klipsami lub składanymi skrzydełkami, których ergonomia pozostawiała wiele do życzenia, a użytkownik musiał rękami odpinać gorącą od pary i wilgotną i brudną ścierkę. 

Aby odczepić ściereczkę, wystarczy nadepnąć i pociągnąć do góry. 

Warto również pamiętać, że parownica nie musi być tylko alternatywą dla mopa. Firma Karcher oferuje również model SC 5 Easyfix Ironkit, czyli zestaw wzbogacony dodatkowo w żelazko, dzięki któremu urządzenie staje się żelazkiem systemowym. Wystarczy odłączyć wąż parowy i w jego miejsce podłączyć żelazko i już jesteśmy gotowi do prasowania. Dzięki dużej ilości pary generowanej przez urządzenie, możliwe jest również prasowanie w pionie. 


Parownice Karcher są oferowane w fabrycznych zestawach, które pozwalają na wypróbowanie większości zastosowań. Niemniej dla bardziej wymagających użytkowników, czy też dla zaspokojenia bardziej specyficznych potrzeb, dostępna jest szeroka gama akcesoriów opcjonalnych w postaci: przedłużek, dodatkowych ściereczek, dysz, szczotek i nasadek. W miarę potrzeby każdy znajdzie coś dla siebie. Wybrane dodatkowe akcesoria znajdziecie TUTAJ.

Dzięki za lekturę! 


Fot. www.kaercher.com.pl

Komentarze

Najchętniej czytane:

Czy warto kupić parownicę Karcher SC 2?

Taka sama, a jednak inna. Czyli co wyróżnia parownicę Karcher SC 3.