Jak skutecznie zamieść podjazd, czyli przedstawiamy zamiatarki Karcher serii "S".

ILU POLAKÓW POSIADA PODJAZD?

Najnowsze badania mówią, że na 38 milionów Polaków, aż 19,5 miliona mieszka w domach jednorodzinnych. Około 90% mieszkańców wsi i 30% mieszkańców miast zamieszkuje budynki jednorodzinne. Można w takim razie przyjąć, że ponad połowa Polaków dysponuje mniejszym lub większym podjazdem lub innym terenem wyłożonym brukiem, np. alejki i chodniki w ogrodzie. Każdy kto taki utwardzony teren posiada, z pewnością nie raz zetknął się trudnościami w utrzymaniu go w stanie zbliżonym do pierwotnego. Zazwyczaj w utrzymaniu czystości na podjeździe pomocna okazuje się myjka ciśnieniowa, którą usuniemy nalot emisyjny, przerosty mchu i zabrudzenia pochodzące z samochodów. Niemniej przydatne mogą okazać się ZAMIATARKI RĘCZNE, które mają nieco inne zastosowanie, a ich popularność w naszym kraju dopiero rośnie.


ZASTOSOWANIE ZAMIATAREK

Po co nam zamiatarka? Jeśli posiadacie w ogrodzie drzewa i krzewy, wiecie że zrzucają liście, igły, szyszki, nasiona itp. Na kołach samochodów i na podeszwach butów codziennie nanosimy na podjazd kurz, brud i piasek. Do tego dodajmy to wszystko, co wiatr nanosi z pobliskiej ulicy i to co spada na bruk razem z deszczem. Powyższe zabrudzenia można oczywiście usunąć z pomocą tradycyjnej miotły, ale jest to dość trudne biorąc pod uwagę wielkość powierzchni i potrzebny czas. Można też tych zabrudzeń wcale nie usuwać, ale wtedy trzeba się liczyć z tym, że podczas mycia podjazdu z użyciem myjki ciśnieniowej, na mytej powierzchni zostanie nam kilka kilogramów mokrej brei, której dopiero wtedy będzie się trudno pozbyć. Tak więc, dzięki zamiatarkom skutecznie usuniemy opisane wyżej zabrudzenia, zrobimy to przynajmniej pięć razy szybciej niż tradycyjnymi metodami, przy okazji nie wzbudzając tumanów kurzu, a nasz podjazd będzie wyglądał po prostu lepiej.

Zamiatarki są również polecane właścicielom sklepów z niewielkim parkingiem, na którym zalegają zazwyczaj oprócz powyższych: niedopałki, papierki, kapsle i inne drobne przedmioty.


JAK TO DZIAŁA?

Zamiatarki ręczne Karcher są dość proste w konstrukcji, co jest ich niewątpliwą zaletą i wpływa na znikomą awaryjność tych urządzeń. Typowa zamiatarka składa się z ramy, do której są przytwierdzone: uchwyt prowadzący, zbiornik na zabrudzenia, szczotki i koła. Całość jest napędzana siłą mięśni operatora, tzn. pchając urządzenie przed sobą, napędzamy szczotki za pomocą systemu zębatek i pasków. Szczotki boczne oprócz powiększania szerokości roboczej mają za zadanie wymiatać zabrudzenia spod ścian i krawężników, zaś szczotka główna wykonuje większość pracy, ponieważ to ona odpowiada za wrzucenie zagarniętych zabrudzeń do zbiornika. Zbiornik zanieczyszczeń jest łatwo dostępny, po skończonej pracy należy go opróżnić i urządzenie jest gotowe do zmagazynowania. Dzięki przemyślanej budowie, zamiatarki Karcher możemy przechowywać w pozycji pionowej, minimalizując ilość potrzebnego miejsca.


Na koniec dodam, że fabryczny komplet szczotek w większości przypadków wystarcza na całe "życie" urządzenia, w związku z czym, koszt eksploatacji zamiatarki jest praktycznie zerowy.


NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANA

Najpopularniejszą zamiatarką ręczną jest model KARCHER S 650. Na jej popularność wpływa przystępna cena i dwie szczotki boczne, które poszerzają pas roboczy urządzenia. Poza tym, mając do dyspozycji dwie szczotki po bokach, nie ma znaczenia którą stroną urządzenia jedziemy przy krawędzi. 

Karcher S 650 w pigułce:
  • Szerokość robocza ze szczotką boczną (mm) 650
  • Wydajność teoretyczna (m²/h) 1800
  • Waga - urządzenie gotowe do pracy (kg) 9,71
  • Zbiornik na śmieci (l) 16
  • Polecana do powierzchni od (m²) 40Jeśli podjęliście decyzję o zakupie zamiatarki, zapraszamy na www.karcher.zasadaauto.pl. Wszystkie produkty dostępne od ręki w najlepszych cenach. A zamiatarki znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy!


Fot. www.kaercher.com.pl


Komentarze

Najchętniej czytane:

Czy warto kupić parownicę Karcher SC 2?

Taka sama, a jednak inna. Czyli co wyróżnia parownicę Karcher SC 3.