Karcher T 10/1 - profesjonalny odkurzacz na sucho.

Odkurzacze domowe i profesjonalne - podział.

 
Odkurzacz jest podstawowym narzędziem służącym utrzymaniu czystości w każdym domu, biurze, przedsiębiorstwie. Odkurzacze możemy podzielić m.in. według przeznaczenia, wielkości, funkcji, parametrów, stopnia reemisji kurzu, itp. I tak, jeśli chodzi o przeznaczenie, najprostszy podział, to podział na odkurzacze domowe i profesjonalne. Odkurzacze domowe podzielić można na te, przeznaczone stricte do mieszkania i na te, które będą przydatne w garażu i przy domowym remoncie, a jednocześnie nie nadające się do codziennego użytku w firmie np. budowlanej. Odkurzacze przeznaczone typowo do mieszkania będą mniejsze, cichsze i będą się charakteryzować wyższą klasą reemisji kurzu. Jednym słowem będą przyjazne dla naszego zdrowia i będą bardziej praktyczne. Z kolei odkurzacze garażowo / remontowe będą odporne na zasysanie drobnych pyłów, powstających podczas szlifowania czy wiercenia, a większość z nich będzie mogła również zasysać mokre zabrudzenia. Okupione to będzie gorszą filtracją powietrza wychodzącego z urządzenia.
Odkurzacze Karcher: T 10/1, WD 3, VC 2, NT 65/2
Odkurzacze profesjonalne tak samo jak domowe możemy prosto podzielić wg. zastosowania. Jedna grupa będzie się dobrze sprawdzać na wykładzinach biurowca, hotelu i posadzce lokalnego sklepu, druga zaś będzie odpowiednia dla firmy budowlanej lub do sprzątania hali produkcyjnej. Podobnie jak w przypadku urządzeń domowych, te pierwsze będą mniejsze, lżejsze, łatwiejsze do schowania, a te drugie odporne na pracę w trudnych warunkach, ale bardziej "toporne" zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i użytkowanie.


Karcher Professional NT 30/1 Tact 
Klienci często pytają, a dlaczego ja "tym dużym, przemysłowym" nie mogę odkurzać w domu? Warto pamiętać, że każdym odkurzaczem możemy odkurzać zarówno w domu, w samochodzie i na budowie. Chodzi jednak o to, że sprzęt dobrze dobrany do zastosowania sprawdza się lepiej, dłużej służy i jest wygodniejszy dla użytkownika.

Jaki odkurzacz będzie więc najbardziej odpowiedni do biura i hotelu?

Moją propozycją jest odkurzacz Karcher T 10/1. Model T 10/1 jest konstrukcją sprawdzoną i znajduje się w sprzedaży od ponad 10 lat. Oczywiście z biegiem czasu podlegał zmianom i modernizacjom, ale zasadniczo mamy do czynienia cały czas z tą samą konstrukcją. T 10/1 charakteryzuje się zwartą budową i stosunkowo niewielkimi wymiarami (355 x 310 x 385 mm), zachowując kompromis pomiędzy łatwością przenoszenia i magazynowania, a pojemnością zbiornika na zabrudzenia.

Karcher T 10/1 Adv
T 10/1 został zaprojektowany z myślą o ludziach, którzy sprzątają zawodowo, czyli dużo i często. Pozornie proste rozwiązania jakie zastosowano, znacząco ułatwiają codzienną pracę operatorowi. Duży włącznik pozwala się naciskać nogą, dzięki czemu użytkownik nie musi się schylać za każdym razem. Długi, dziesięciometrowy, nieplączący się kabel, pozwala bez szukania kolejnego gniazdka odkurzyć dużą powierzchnię. Metalowe rury i profesjonalna ssawka są łatwiejsze do zgubienia, niż do zepsucia. Ponadto filtr główny oprócz swojej podstawowej funkcji, zabezpiecza odkurzacz również przed uszkodzeniem w wyniku braku worka lub jego uszkodzenia (rozdarcia). Po skończonej pracy akcesoria możemy przechować w specjalnych uchwytach na odkurzaczu.

Włącznik T 10/1
Odkurzacze profesjonalne nie podlegają pod unijne normy zużycia energii, mimo to producent nie zdecydował się na zastosowanie silnika o mocy np. 2000 W. W obecnej generacji T 10/1 jest stosowany silnik o mocy 800 W, co zapewnia naprawdę dużą i optymalną moc ssania, a jednocześnie oszczędza energię i pieniądze. Odkurzacze używane w hotelach i w biurach są zazwyczaj obsługiwane przez operatorów, którzy ujmijmy to najdelikatniej „niespecjalnie dbają o powierzony sprzęt”. W odpowiedzi na to, sprzęty profesjonalne są celowo pozbawiane potencjalnie awaryjnych podzespołów. Przykładowo Karcher T 10/1 nie posiada zwijacza kabla elektrycznego, regulatora mocy, ani żadnego elementu, który można by przypadkowo urwać lub uszkodzić. Został natomiast wykonany z tworzywa stosunkowo odpornego na upadki, uderzenia itp. Brak zwijacza kabla potencjalnie mógłby być problemem w użytku domowym, ale dla użytkowników profesjonalnych w dłuższej perspektywie czasu jest to zaleta. Jako zaletę należy też potraktować cenę torebek filtracyjnych, które należą do najtańszych w ofercie Karcher.

Przechowywanie akcesoriów w Karcher T 10/1
Co jeszcze ważne podczas odkurzania w biurach? Wyobraźmy sobie odkurzanie między biurkami, na których leżą dokumenty, teczki i inne stosy papieru. W przypadku odkurzacza, który wylot powietrza ma skierowany do góry lub do tyłu, jest duża szansa, że uda nam się te dokumenty po prostu zdmuchnąć i problem gotowy. W T 10/1 i pozostałych odkurzaczach biurowych Karcher wylot powietrza jest skierowany w dół, dzięki czemu możemy odkurzać bez obaw o los dokumentów pozostawionych na biurkach. Co ważne dla hotelarzy? Żeby odkurzacz był cichy i Karcher T 10/1 taki właśnie jest.

Dane techniczne Karcher T 10/1 ( 1.527-150.0 )
  •         Wydatek powietrza (l/s)      53
  •          Podciśnienie (mbar/kPa)   240 / 24
  •          Pojemność zbiornika (l)     10
  •          Maksymalna moc przyłącza (W)  maks. 800
  •          Średnica znamionowa      35
  •          Przewód zasilający (m)      10
  •          Poziom ciśnienia akustycznego (dB (A))          59
  •          Moc turbiny (W)       800
  •          Częstotliwość (Hz)  50 - 60
  •          Napięcie (V) 220 - 240
  •          Ciężar (kg)    6
  •          Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm) 355 x 310 x 385
  •          Klasa efektywności energetycznej B
Wyposażenie
  •          Wąż ssący, 2.5 m
  •          Metalowe rury ssące, 2 x 0.5 m
  •          Torebka filtracyjna z flizeliny
  •          Zmywalny filtr nylonowy (filtr główny)
  •          Ssawka podłogowa duża

Sprawdź pełną ofertę odkurzaczy na www.karcher.zasadaauto.pl. 


Fot. www.kaercher.com.pl


Komentarze

  1. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Faktycznie taki sprzęt będzie nam potrzebny na co dzień i ja również jestem jeszcze zdania, ze fajnie jest wiedzieć komu zlecić naprawienie pralki. Jak dla mnie bardzo dobrym wyborem było zwrócenie się do serwisu https://serwisagd-technik.pl/naprawa-pralek-wroclaw/ więc wam również to polecam.

    OdpowiedzUsuń
  4. A czy podczas budowy lub remontu domu współpracowaliście kiedyś z rzeczoznawcą budowlanym? Zastanawiam się właśnie nad współpracą z dr inż. Przemysławem Stawiarskim. Więcej informacji o jego usługach można znaleźć też tu: https://www.stawiarski.com.pl/ekspertyza-budowlana-poznan/ .

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Najchętniej czytane:

Nazewnictwo domowych myjek ciśnieniowych Karcher i ich podstawowe cechy.

Taka sama, a jednak inna. Czyli co wyróżnia parownicę Karcher SC 3.